Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Eliminacje miejskie szkół średnich turnieju wiedzy pożarniczej

Eliminacje miejskie szkół średnich turnieju wiedzy pożarniczej

Informacje

Dwóch uczniów – z I i II LO w Dębicy zakwalifikowało się do powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Eliminacje dla szkół średnich z terenu miasta Dębicy zorganizowało Starostwo Powiatowe wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

15 uczniów z pięciu dębickich szkół średnich we wtorek 5 kwietnia 2022 r. zmierzyło się z testem złożonym z 30 pytań dotyczących zagadnień ochrony przeciwpożarowej, a także umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa, bezpieczeństwa powszechnego, historii i tradycji ruchu strażackiego.

Największą ilość punktów zdobył uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy – Michał Rak. Drugą lokatę zajął Igor Litwa z II Liceum Ogólnokształcącego, a trzecie miejsce ex aequo Wojciech Świerk i Patryk Persak również z dębickiej dwójki. Nagrody dla uczniów najlepiej przygotowanych do testu wręczyli Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy – st. bryg. Krzysztof Marek oraz wicestarosta Adam Pieniążek. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki oraz gratulacje od organizatorów.

Zmagania powiatowe poprzedzające etap wojewódzki odbędą się 22 kwietnia.

Grupa osóbUczniowie szkół średnich Miasta DębicaUczniowie szkół średnich Miasta DębicaKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.Eliminacje miejskie szkół średnich turnieju wiedzy pożarniczejUczestniczka eliminacji z dyplomem za udział i upominkiemUczestnik eliminacji z dyplomem za udział i upominkiemUczestnik eliminacji z dyplomem za udział i upominkiemUczestnik eliminacji z dyplomem za udział i upominkiemUczestniczka eliminacji z dyplomem za udział i upominkiemWicestarosta wręcza nagrodyWicestarosta wręcza nagrodyUczestnik eliminacji z dyplomem za udział i nagrodą za zajęcie III miejscaeliminacji z dyplomem za udział i upominkiemKomendant Powiatowy wręcza nagrodyUczestnik eliminacji z dyplomem za udział i nagrodą za zajęcie II miejscaWicestarosta wręcza nagrodyUczestnik eliminacji z dyplomem za udział i nagrodą za zajęcie I miejscaZdjęcie z opiekunami