Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Nowoczesny sprzęt dla uczniów dębickiego „Mechanika”

Nowoczesny sprzęt dla uczniów dębickiego „Mechanika”

Oświata

Dwie pracownie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy otrzymały nowoczesny sprzęt dzięki dofinansowaniu ze środków rządowych. W oficjalnej prezentacji pracowni udział wzięli m. in. Kazimierz Moskal Poseł na Sejm RP – dawny dyrektor „Mechanika”, Piotr Chęciek Starosta Dębicki oraz Adam Pieniążek Wicestarosta Dębicki.

Od podstaw powstała pracownia informatyczno-gamingowa, wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt komputerowy. Pracownia spawalnicza otrzymała natomiast nowoczesny symulator spawalniczy oparty na technologii wirtualnej rzeczywistości oraz mikroskop metalograficzny i szlifierko-polerkę do zgładów spawalniczych.

Zebrani goście po zapoznaniu się z cyfrowym urządzeniem symulującym spawarkę mieli okazję zobaczyć, jak uczniowie szkoły na co dzień radzą sobie ze spawaniem.

Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu szkoła zakupiła również nowy samochód do nauki jazdy na potrzeby klasy o profilu Technik Pojazdów Samochodowych.

Uczniowie ZSZ nr 1 w Dębicy w sali gemingowo-informatycznejUczniowie ZSZ nr 1 w Dębicy w sali gemingowo-informatycznejUczniowie ZSZ nr 1 w Dębicy w sali gemingowo-informatycznejUczeń używa mikroskopuPoseł na Sejm RP i Starosta DębickiInstruktor i uczeń przy spawarce VRInstruktor i uczeń przy spawarce VRStarosta spawający w VRWicestarosta spawający w VRWicestarosta spawający w VRStarosta wręcza dyplomStarosta wręcza dyplomPoseł na Sejm RP wręcza dyplomSpawarka VRUczniowie w spawalniUczniowie w spawalniUczniowie w spawalniWicestarosta na warsztatach w ZSZ nr 1 w DębicyStarosta na warsztatach w ZSZ nr 1 w Dębicy