Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

PCI podpisało porozumienie z dębickim „Kwiatkiem”

PCI podpisało porozumienie z dębickim „Kwiatkiem”

Oświata

Podkarpackie Centrum Innowacji podpisało dzisiaj porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy. Przy podpisaniu dokumentu obecni byli Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Piotr Chęciek Starosta Powiatu Dębickiego.

Wsparcie z PCI dla „Kwiatka” stanowi zakup helu i materiałów niezbędnych do konstrukcji balonu stratosferycznego dla szkolnego koła naukowo-technologicznego TechnoZone. Ta współpraca umożliwi uczniom z Dębicy udział w naukowym przedsięwzięciu, które odbędzie się już w przyszłym miesiącu w Młodzieżowym Obserwatorium w Niepołomicach.

To nie pierwsze wspólne przedsięwzięcie, jakie PCI realizuje z uczniami ZS nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy. Już wcześniej młodzi naukowcy z popularnego „Kwiatka” przygotowywali swoje projekty, korzystając z przestrzeni i materiałów zapewnionych przez Centrum. Przykładem może być Turniej Maszyn Wiatrowych organizowany przez PGE. W ubiegłym roku, to właśnie w pracowniach PCI ProtoLab, członkowie koła projektowali i drukowali elementy do turbin wiatrowych.