Dzień skupienia tym razem w Dębicy

Informacje

Drogą krzyżową i uroczystą mszą świętą pod przewodnictwem JE ks. bp. Andrzeja Jeża rozpoczął się 11.03.2024 r. dzień skupienia dedykowany parlamentarzystom i samorządowcom diecezji tarnowskiej.

W tym roku gospodarzem wydarzenia był Powiat Dębicki, Miasto Dębica we współpracy z zarządem RDN Małopolska, diecezją tarnowską oraz parafią pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy.

Po nabożeństwach samorządowcy i parlamentarzyści z terenu województwa podkarpackiego i małopolskiego wysłuchali wykładu ks. prof. Tadeusza Borutki nt. „Moralnej odpowiedzialności sprawujących władzę”.

Dzień skupienia zgodnie z tradycją wpisuje się w działalność duszpasterską diecezji mającą na celu integrowanie i wspieranie duchowo osób pełniących ważne funkcje społeczne.