Zakład Karny rozpoczyna współpracę ze szkołami ponadpodstawowymi Powiatu Dębickiego

Informacje

W czwartek 13 października 2022 r. w sali sesyjnej starostwa podpisane zostało porozumienie pomiędzy Powiatem Dębickim a Zakładem Karnym w Dębicy. Podmioty podejmujące współpracę w zakresie edukacji reprezentowali starosta Piotr Chęciek, wicestarosta Adam Pieniążek, a także Dyrektor Zakładu Karnego ppłk Krzysztof Maźnicki.

Zgodnie z treścią porozumienia Zakład Karny zobowiązał się do realizacji następujących zadań w szkołach prowadzonych przez Powiat Dębicki:
1. Przeprowadzanie nieodpłatnych prelekcji na temat specyfiki pracy w Służbie Więziennej oraz wyboru ścieżki kształcenia w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.
2. Umożliwienie młodzieży poznania Zakładu Karnego od wewnątrz.
3. Przeprowadzanie przez Grupę Interwencyjną Służby Więziennej nieodpłatnych pokazów dla młodzieży (w tym z udziałem psów tropiących narkotyki).
4. Wykonywanie innych zadań uzgodnionych ze szkołami.

Dotychczas dębicka placówka penitencjarna współpracowała z klasą mundurową Liceum Ogólnokształcącego w Pilźnie jako jedyną w Powiecie Dębickim. Obecnie możliwość działań edukacyjnych obejmuje wszystkie szkoły i daje możliwość szerszego promowania innowacji z zakresu resocjalizacji w szkołach prowadzonych przez Powiat Dębicki oraz zwiększenia zainteresowania młodzieży podejmowaniem pracy w systemie penitencjarnym.