Weź udział w badaniu dotyczącym chomika europejskiego

Informacje

Katedra Zoologii i Dobrostanu Zwierząt na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie zaprasza do udziału w badaniach na temat chomika europejskiego.

Głównym celem badań jest wstępna inwentaryzacja stanowisk chomika europejskiego, która zostanie zweryfikowana w terenie w sezonie aktywności chomików. Dodatkowym celem jest rozpoznanie sposobu postrzegania chomika europejskiego przez lokalne społeczności oraz pilotażowe określenie poziomu szkód, jakie chomiki wyrządzają w uprawach.

Dzięki przeprowadzonym badaniom będzie można:
- zaplanować bardziej szczegółowe działania w zakresie edukacji na temat chomika,
- wypracować sposoby minimalizowania szkód powodowanych przez chomiki,
- opracować system promowania rolników realizujących gospodarkę sprzyjającą bioróżnorodności lub/i wypracować system rekompensat za szkody.

Aby wspomóc badania, należy wypełnić ankietę lub pomóc w jej rozpowszechnianiu, by dotarła do jak największej liczby osób, szczególnie do osób związanych z rolnictwem.

Obecność chomika europejskiego na terenie powiatu dębickiego potwierdzono w ubiegłym roku (o poszukiwaniach pisaliśmy TUTAJ)

Fot. pixabay