Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Ptasie zoo nauczyciela z „Jagiełły”

Ptasie zoo nauczyciela z „Jagiełły”

Ponad 500 osobników, wśród nich bociany, emu, pawie, gęsi, kaczki, kury, kozy i wiele innych – głównie skrzydlatych zwierząt – z wielkim sercem i zaangażowaniem hoduje jeden z naszych nauczycieli – Krzysztof Kosiński.

Zawodowo jest biologiem, w ubiegłym roku obronił doktorat w zakresie ornitologii. Na co dzień pracuje w dębickim „Jagielle”, gdzie oprócz przekazywania wiedzy i rozliczania z niej, od kilku lat zaraża swoją pasją uczniów, pokazując im również w praktyce to, czego uczą się z książek.

Z zaproszenia do odwiedzin tego wyjątkowego miejsca skorzystał wicestarosta Adam Pieniążek, który podziwiał „zaplecze badawcze” pana Krzysztofa.

I chociaż to ptasie zoo znajduje się poza granicami powiatu dębickiego, (Niedźwiada, ropczycko-sędziszowski), to pan Krzysztof trafia na pierwsze miejsce naszej listy pasjonatów pozytywnie zakręconych.

Jeśli Ty również masz jakieś ciekawe lub nietypowe hobby, którym chciałbyś się pochwalić mieszkańcom powiatu dębickiego – napisz, wyślij zdjęcia – być może pokażemy Twoją pasję na naszych stronach!

 

Zapraszamy do kontaktu: kultura@powiatdebicki.pl

EmuWicestarosta odwiedza gospodarstwo p. KosińskiegoEmuPtaki hodowlaneMłoda sowaBocianPaw