Drogowe inwestycje w gm. Brzostek i Dębica będą realizowane za pieniądze z Polskiego Ładu

Aż w 95 procentach zostaną dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład dwie inwestycje zaplanowane w ramach zadania „Poprawa bezpieczeństwa kierowców oraz pieszych na drogach powiatowych powiatu dębickiego w Gminach Dębica i Brzostek”. Wartość obu przedsięwzięć to ponad 12 mln zł. Właśnie podpisano umowy dotyczące ich wykonania.

Za realizację umów – w imieniu Powiatu Dębickiego – odpowiada Zarząd Dróg Powiatowych w Dębicy.

Inwestycja w gm. Brzostek ma kosztować dokładnie 5 702 939,92 zł. Obejmuje ona:
•    przebudowę drogi powiatowej nr 1317R Kamienica Dolna – Grudna Górna w Siedliskach Bogusz i Smarżowej (2,4 km) wraz z odcinkową budową chodnika i remontem przepustów;
•    remont 2 mostów na potoku Kamienica w ciągu drogi powiatowej nr 1317R Kamienica Dolna – Grudna Górna;
•    oraz przebudowę drogi powiatowej nr 1318R Brzostek – Siedliska Bogusz w zakresie budowy chodnika w Siedliskach Bogusz na odcinku 51 m.

Wykonawcą zadania jest FUHP Leszek Kochanowicz z Zielonki. Finał prac zaplanowano na listopad 2024 roku.

Również w listopadzie br. ma zostać zakończona druga inwestycja – w gm. Dębica – która opiewa na 6 384 139,59 zł. Obejmuje ona:
•    przebudowę drogi powiatowej nr 1298R Nagawczyna – Stasiówka w Nagawczynie (828 m) oraz w Dębicy i Stasiówce (1,5 km) wraz z odcinkową budową chodników w m .Stasiówka i Nagawczyna.

Zadanie zostanie wykonane przez Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe SA w Dębicy.