1nowy-komendantPSP-1Dzisiaj (13 sierpnia br.) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy odbył się uroczysty apel z okazji powołania bryg. Krzysztofa Marka na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP. Wśród samorządowców gratulujących nominacji był m.in. Starosta Piotr Chęciek.

Bryg. Krzysztof Marek służbę pożarniczą rozpoczął w 1993 roku. Od 1999 r. swoje życie zawodowe poświęcił podkarpackiemu pożarnictwu. W latach 1999 - 2019 związany był z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, gdzie pracował jako specjalista, następnie starszy specjalista i oficer operacyjny w Wydziale Operacyjnym, realizując zadania z zakresu funkcjonowania grup specjalistycznych z terenu województwa podkarpackiego oraz ochrony informacji niejawnych. Od 20 czerwca 2019 r. do dnia dzisiejszego sprawował funkcję osoby pełniącej obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

Bryg. Marek w trakcie dotychczasowej służby uzyskał m.in. uprawnienia płetwonurka, stermotorzysty oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Był wielokrotnie nagradzany i odznaczany. Otrzymał: Brązowy Medal za Długoletnią Służbę, Brązową Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa.

• 25 Sie
    Dożynki Powiatowe na boisku szkolnym przy Zespole Szkół w Straszęcinie, godz. 15:00. All Day

• 25 Sie
    Koncert Zespołu DODA&VIRGIN z okazji Dożynek Powiatowych w Straszęcinie, godz. 20:00. All Day