77788855522-26Blisko 40 wystawców prezentowało wczoraj (14 kwietnia br.) swoje stoiska podczas Kiermaszu Wielkanocnego połączonego z XIII Powiatowym Konkursem na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Na stołach królowały regionalne przysmaki, przepiękne dekoracje, a nowoczesność ciekawie łączyła się z tradycją.

Podczas imprezy było gwarno, kolorowo, świątecznie i śpiewnie, bo dla wszystkich grały na wesołą nutę Zespół Ludowy Morsy oraz nieformalna grupa Łączy Nas Talent. Każdy mógł popróbować świątecznych specjałów, podpytać o przepisy, metody i pomysły na wykonanie wielkanocnych ozdób. A w razie chęci zwiedzający mogli kupić prezentowane rękodzieło i wyroby. Zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza misternie wykonane pisanki.

Uczestnicy XIII Powiatowego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową startowali w czterech kategoriach: najpiękniejsze pisanki, współczesne ozdoby wielkanocne, stół wielkanocny oraz ciasto wielkanocne. Przygotowania do konkursu wymagały wielu przygotowań, jednak nie brakowało chętnych, którzy chcieli podzielić się efektami swojej pracy.

O wyborze najlepszych decydowało jury. Członkami komisji konkursowej byli: Katarzyna Weselak – właścicielka kawiarni „Sernik w koronce” w Dębicy, Bernadetta Mardeusz – mistrzyni w tworzeniu figurek, dekoracji i modeli z masy solnej, Ewelina Kuś – radna Rady Powiatu Dębickiego i zastępca kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Dębicy, Anna Zboch – redaktor Radia RDN Małopolska oraz Roman Przewoźnik – nauczyciel plastyki w dębickiej Szkole Podstawowej nr 3.

Każdy z wystawców otrzymał pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy - nagrody ufundowane przez Powiat Dębicki. Wydarzenie, zorganizowane przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego, odbyło się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

ZOBACZ WYNIKI KONKURSU

ZOBACZ FILM

• 29 Cze
    Ogólnopolski Spływ Kajakowy "WISŁOKA 2019" - start przy tamie w Dębicy, godz. 11:00. All Day