rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

igloopPodczas dzisiejszej sesji (2 kwietnia br.) Rady Powiatu Dębickiego jednogłośnie przyjęto uchwałę o przyznaniu tytułu „Zasłużony dla Powiatu Dębickiego” Zespołowi Pieśni i Tańca „Igloopolanie”. Wręczenie tytułu ma nastąpić w dniu uroczystych obchodów Święta Narodowego 3 Maja w Dębicy.

„Igloopolanie” od 1978 r. w niezwykle widowiskowy i żywiołowy sposób kultywują narodowe tradycje i promują szacunek oraz zamiłowanie do polskiego folkloru. Należą do Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. 

Członkowie dębickiego ZPiT, na przestrzeni dziesięcioleci, zgromadzili liczne dyplomy, puchary, nagrody i wyróżnienia. Wśród nich są prestiżowe odznaki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, nadane zespołowi i powiązanym z nim twórcom w 2013 roku oraz Nagroda Specjalna dla wszystkich członków zespołu w uznaniu nieocenionych zasług dla polskiej kultury ludowej przyznana w 2019 r.

ZPiT ma za sobą nagrania radiowe, telewizyjne, setki koncertów na festiwalach, przeglądach i uroczystościach. W sposób ważny i wyjątkowy zaznacza swoją obecność w przestrzeni społeczno-kulturalnej powiatu dębickiego, promując go jednocześnie w kraju i za granicą. Zespół koncertował do tej pory między innymi we Francji, Belgii, Turcji, Słowacji, Holandii, we Włoszech, Rosji, Niemczech, Austrii i Szwecji. Można więc śmiało powiedzieć, że „Igloopolanie” od 40 lat  z powodzeniem wcielają się w rolę ambasadora polskiej kultury narodowej.

 

 

  • 25 Sie
    Dożynki Powiatowe w Straszęcinie, godz. 15:00. All Day

  • 25 Sie
    Koncert Zespołu DODA&VIRGIN z okazji Dożynek Powiatowych w Straszęcinie, godz. 20:00. All Day

  • 30 Lis
    Kabaret Moralnego Niepokoju – nowy program „Tego jeszcze nie grali” Dom Kultury „MORS” w Dębicy, godz. 16:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie