rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

23569874586-13Kilkudziesięciu młodych artystów zaprezentowało swoje pomysły i sceniczny warsztat podczas XI Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych 2018 w Domu Kultury i Kinie „Kosmos” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Wzięli w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zmagania zwieńczyła gala finałowa Festiwalu Dębica 2018 (12 kwietnia br.).


Spektakle oceniało jury w składzie: Jacek Milczanowski, aktor Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, Ilona Stanaszek oraz Dominika Migoń. Wyróżnienia otrzymały przedstawienia: „Tron” Zespołu Teatralnego „Trufle” z I LO w Dębicy przygotowane przez Beatę Pocicę („za muzykę na żywo na scenie”) oraz „Cimcirimci” Szkolnego Koła Teatralnego Zespołu Szkół Ekonomicznych wg „Iwony księżniczki Burgunda” Witolda Gombrowicza przygotowane przez Annę Szelę-Gizę („za radość bycia na scenie”). Wyróżniono także uczennice I LO: Natalię Świstarę prezentującą monodram pt. „Kobieta” oraz Ilonę Babicz za monodram „Sonia”.

 

Pierwsze miejsce zdobył Zespół Teatralny „Talia” z II LO w Dębicy za spektakl „Nikt mnie nie zna” w przygotowaniu Katarzyny Lamberskiej-Kot. II nagroda przypadła Grupie Teatralnej „Kwiatek” z Zespołu Szkól nr 2 za „Szaleństwo we dwoje” w opracowaniu Jarosława Markiewicza. Jury wyróżniło też indywidualne aktorskie dokonania. Otrzymali je: Ignacy Kamiński i Bartosz Pękala z „Talii” oraz Mateusz Ciurkot z „Kwiatka”.

 

Wszyscy uczestnicy wydarzenia przygotowywali się do przeglądu w trakcie warsztatów w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Mieli również możliwość podziwiać profesjonalistów na scenie w spektaklu "Poskromienie Złośnicy” Williama Shakespearea.

 

Przegląd zorganizowali: Powiat Dębicki, Miejski Ośrodek Kultury, II Liceum Ogólnokształcące i Stowarzyszenie „Uwierz w siebie”.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA (autor: Andrzej Janiec)

ZOBACZ WYNIKI PRZEGLĄDU

  • 12 Gru
    XIII Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego „Włącz myślenie, szanuj jedzenie” w Starostwie Powiatowym w Dębicy, godz. 10.00. 00:00 to 00:00

  • 13 Gru
    V Wojewódzki Festiwal Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością "I Ty Masz Talent", Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie-Os., godz. 9.30. 09:30 to 10:30

  • 15 Gru
    Memoriał Dębickich Mistrzów - K. Lipienia, R. Świerada, A. Skrzydlewskiego na hali sportowej przy ul. Lisa 2 w Dębicy. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie