rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

23569874586-13Kilkudziesięciu młodych artystów zaprezentowało swoje pomysły i sceniczny warsztat podczas XI Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych 2018 w Domu Kultury i Kinie „Kosmos” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Wzięli w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zmagania zwieńczyła gala finałowa Festiwalu Dębica 2018 (12 kwietnia br.).


Spektakle oceniało jury w składzie: Jacek Milczanowski, aktor Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, Ilona Stanaszek oraz Dominika Migoń. Wyróżnienia otrzymały przedstawienia: „Tron” Zespołu Teatralnego „Trufle” z I LO w Dębicy przygotowane przez Beatę Pocicę („za muzykę na żywo na scenie”) oraz „Cimcirimci” Szkolnego Koła Teatralnego Zespołu Szkół Ekonomicznych wg „Iwony księżniczki Burgunda” Witolda Gombrowicza przygotowane przez Annę Szelę-Gizę („za radość bycia na scenie”). Wyróżniono także uczennice I LO: Natalię Świstarę prezentującą monodram pt. „Kobieta” oraz Ilonę Babicz za monodram „Sonia”.

 

Pierwsze miejsce zdobył Zespół Teatralny „Talia” z II LO w Dębicy za spektakl „Nikt mnie nie zna” w przygotowaniu Katarzyny Lamberskiej-Kot. II nagroda przypadła Grupie Teatralnej „Kwiatek” z Zespołu Szkól nr 2 za „Szaleństwo we dwoje” w opracowaniu Jarosława Markiewicza. Jury wyróżniło też indywidualne aktorskie dokonania. Otrzymali je: Ignacy Kamiński i Bartosz Pękala z „Talii” oraz Mateusz Ciurkot z „Kwiatka”.

 

Wszyscy uczestnicy wydarzenia przygotowywali się do przeglądu w trakcie warsztatów w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Mieli również możliwość podziwiać profesjonalistów na scenie w spektaklu "Poskromienie Złośnicy” Williama Shakespearea.

 

Przegląd zorganizowali: Powiat Dębicki, Miejski Ośrodek Kultury, II Liceum Ogólnokształcące i Stowarzyszenie „Uwierz w siebie”.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA (autor: Andrzej Janiec)

ZOBACZ WYNIKI PRZEGLĄDU

  • 26 Mar
    Eliminacje VI Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich w sali w Starostwie Powiatowym w Dębicy, ul. Parkowa 28, godz. 8:00. 15:08 to 16:08

  • 10 Kwi
    Finał VI Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, godz. 9:00. All Day

  • 12 Kwi
    XV Konkurs Modeli Redukcyjnych "Ogniwko 2019" w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy, ul. Ogrodowa 20. 20:19 to 21:19

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie