623658411111-23Gratulacje i serdeczne życzenia towarzyszyły uroczystości, która odbyła się wczoraj (30 lipca br.) w jednej z największych dębickich parafii. W związku z zakończeniem pełnienia funkcji proboszcza kościoła pw. Miłosierdzia Bożego przez Księdza Prałata Józefa Dobosza odprawiono tutaj mszę św. dziękczynną za 33 lata posługi kapłana. Uczestniczyli w niej licznie zgromadzeni samorządowcy i parafianie.

- Dał się Ksiądz poznać jako człowiek oddany powołaniu i duchowy przewodnik. W imieniu społeczności ziemi dębickiej dziękujemy za otwartość i życzliwość. Życzymy, by dobry Bóg udzielał Księdzu obfitych łask, błogosławił, wspierał i umacniał – mówił Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego, któremu towarzyszyli Przewodniczący Rady Powiatu Mateusz Smoła oaz Radny Powiatowy Marek Jaskółka.

Podczas nabożeństwa poinformowano, że Prezydent RP przyznał Ks. Józefowi Doboszowi Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Prałatowi wręczono również Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Dębica oraz Tytuł Zasłużonego dla Gminy Dębica.

• 26 Wrz
    Akcja Sprzątania Świata pod hasłem "Nie ma śmieci – są surowce" w lasach powiatu dębickiego, godz. 8:30 - 13:30. All Day

• 27 Wrz
    Akcja Sprzątania Świata pod hasłem "Nie ma śmieci – są surowce" w lasach powiatu dębickiego, godz. 8:30 - 13:00. All Day