Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Mieszkańcy Osiedla Kępa sami postanowili posprzątać okolice Wisłoki. Pomógł im Powiat Dębicki

Mieszkańcy Osiedla Kępa sami postanowili posprzątać okolice Wisłoki. Pomógł im Powiat Dębicki

InformacjeInicjatywa LokalnaInne

Nawet dwa kontenery nie wystarczyły, by pomieścić odpady zebrane podczas minionego weekendu w trakcie akcji „Kępa Eko Spacer nad Wisłoką”. Koszt wynajmu obu pojemników został sfinansowany przez Powiat Dębicki, który w ten sposób wsparł inicjatywę mieszkańców Osiedla Kępa, chcących oczyścić okolice rzeki Wisłoki z zalegających śmieci.

Pomysłodawczynią i koordynatorką „eko spaceru” była dębiczanka Małgorzata Kozioł, która do udziału w planowanej akcji zachęcała za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych. Zwracała uwagę, że problem jest bardzo poważny, ponieważ sprawa nie dotyczy tylko papierków czy plastikowych butelek, ale także m.in. porzuconego gruzu, części samochodowych, odpadów budowlanych, a nawet eternitu. 

To również pani Małgorzata zwróciła się do Wydziału Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Dębicy z prośbą o wsparcie proekologicznych działań. W odpowiedzi na jej pismo Powiat Dębicki zapewnił kontenery i wywóz zebranych podczas akcji śmieci.

ZDJĘCIA nr 11 i 12 - żródło:  KĘPA EKO SPACER nad Wisłoką

Grupa osób, trwa rozdawanie rękawic do zbierania odpadówGrupa osób, trwają ustalenia dotyczące przebiegu akcji sprzątaniaKobieta zbiera odpadyKobieta wrzuca zebrane odpady do konteneraGrupa  osób z workami wypełnionymi odpadami zbiera śmieciKobieta zbiera odpadyDwie osoby z workami zbierają śmieciDziecko z workiem zbiera śmieciGrupa dzieci z workami zbiera śmieciNastolatka z workiem i chwytakiem zbiera śmieci Kontener wypełniony odpadami, obok sterta śmieciKontener wypełniony odpadami, obok kilka worków wypełnionych śmieciami