Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

„Ekonomik” gościł olimpijczyków z południowo-wschodniej Polski. Wyniki finału już niebawem

„Ekonomik” gościł olimpijczyków z południowo-wschodniej Polski. Wyniki finału już niebawem

OświataInne

Blisko 20 finalistów z miast południowo-wschodniej części kraju wystartowało dziś w etapie centralnym Ogólnopolskiego Finału VI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich (WiUHM). Wśród nich znalazło się dwóch uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy. To właśnie ta szkoła była gospodarzem wydarzenia. Wyniki zmagań poznamy za kilka dni.

Głównym organizatorem WiUHM jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy. „Ekonomik” został wytypowany do przeprowadzenia centralnego etapu przez Komitet Główny Olimpiady. 

– To wyróżnienie potwierdza jak wysoko oceniany jest Zespół Szkół Ekonomicznych nie tylko w naszym powiecie, ale i w całym województwie podkarpackim – podkreśla Piotr Chęciek, Starosta Powiatu Dębickiego.

Wśród finalistów znaleźli się dwaj uczniowie „Ekonomika”: Daniel Różański oraz Krystian Susz. Obaj zapewnili sobie miejsca w elitarnym gronie 65 uczestników WiUHM z całego kraju, wykazując się zaawansowaną wiedzą z zakresu ekonomii, handlu oraz tematu „Kryzysu jako zjawiska ekonomicznego w teorii i praktyce gospodarowania”. 

- Jeżeli młody, ambitny człowiek wybierze dobrą szkołę, gdzie nauczyciele dbają o przekazywanie wiedzy nie tylko teoretycznej, ale i praktycznej to mamy efekty pod postacią reprezentantów powiatu w olimpiadach na poziomie ogólnopolskim – mówi starosta Chęciek. – Takie doświadczenia pomogą z pewnością młodzieży na dalszym etapie nauki i można przypuszczać, że ułatwią start w życie zawodowe.

Tytuł finalisty gwarantuje Danielowi i Krystianowi zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie z wynikiem 100 procent. Ich opiekunem jest Małgorzata Szyszka, nauczycielka przedmiotów ekonomicznych i handlowych w ZSE w Dębicy.

Krystian Susz udziela wywiadu mediomDaniel Różański udziela wywiadu mediomDyrektor ZSE w Dębicy wita uczestników wydarzeniaWidok ogólny na uczestników wydarzenia Widok ogólny na uczestników wydarzenia Widok ogólny na uczestników wydarzenia Widok ogólny na uczestników wydarzenia Widok ogólny na uczestników wydarzenia Widok ogólny na uczestników wydarzenia Widok ogólny na uczestników wydarzenia Przedstawiciel Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych wita zebranychStarosta Powiatu Dębickiego wita uczestników wydarzeniaStarosta Powiatu Dębickiego wita uczestników wydarzenia