2259846-1W Zawadzie odbywaÅ‚y siÄ™ prace zwiÄ…zane z usuwaniem konarów stwarzajÄ…cych zagrożenie dla użytkowników biegnÄ…cej tu drogi powiatowej. To odpowiedź NadleÅ›nictwa i Starostwa Powiatowego w DÄ™bicy na postulaty mieszkaÅ„ców, którzy zgÅ‚aszali przypadki, gdy podczas burzy lub z powodu silnych porywów wiatru gaÅ‚Ä™zie, rosnÄ…cych na skarpie drzew, Å‚amaÅ‚y siÄ™ i spadaÅ‚y na chodnik albo jezdniÄ™.

- Wreszcie ten wniosek został pozytywnie rozpatrzony. Cieszę się, że Starostwo i Nadleśnictwo podjęło temat i przystąpiono do wycinki. To na pewno poprawi bezpieczeństwo – nie kryje zadowolenia Tomasz Bukowski, mieszkaniec Zawady i Radny Rady Gminy Dębica.

Prowadzone pracy powodowały niewielkie utrudnienia w ruchu, ale jak tłumaczy Andrzej Trzeciak, Powiatowy Radny, a zarazem leśniczy z Nadleśnictwa Dębica, nie można było tego uniknąć. W przyszłości należy się również spodziewać kontynuacji podobnych działań.

– To teren bardzo trudny, są media w postaci sieci energetycznej, jest ruchliwa droga, chodnik. W tej sytuacji nie możemy pozwolić sobie na jednorazową, zbyt szeroko zakrojoną akcję. Musimy to robić sukcesywnie i systematycznie – wyjaśnia Andrzej Trzeciak.

Natomiast Wicestarosta Adam Pieniążek podkreśla, że problem udało się rozwiązać dzięki dobrej współpracy z Nadleśnictwem i wspólnym działaniom. – Dziękuję policji i straży pożarnej za szybką, pozytywną reakcję i zaangażowanie. Chcę także podziękować Radnym Andrzejowi Trzeciakowi i Tomaszowi Bukowskiemu, którzy zabiegali o realizację tego zadania – mówi Wicestarosta.

ZOBACZ FILM