minirwnaPolska Fundacja Dzieci i MÅ‚odzieży ogÅ‚osiÅ‚a Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu Równać Szanse 2019 Polsko-AmerykaÅ„skiej Fundacji WolnoÅ›ci. Program skierowany jest do fundacji i stowarzyszeÅ„ z miejscowoÅ›ci do 20 000 mieszkaÅ„ców oraz domów kultury i bibliotek, które otrzymaÅ‚y co najmniej jednÄ… dotacjÄ™ w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse od 2007 roku.

Celem konkursu jest wsparcie projektów, sÅ‚użących rozwojowi umiejÄ™tnoÅ›ci spoÅ‚ecznych mÅ‚odych ludzi. W konkursie można uzyskać dotacjÄ™ do 40 000 zÅ‚ na dziaÅ‚ania trwajÄ…ce 15 miesiÄ™cy, realizowane pomiÄ™dzy 1 lipca 2019 r. a 30 listopada 2020 r. (prowadzone ze staÅ‚Ä…, minimum 20-osobowÄ… grupÄ… mÅ‚odzieży w wieku 13-19 lat z miejscowoÅ›ci do 20 000 mieszkaÅ„ców).

O dotację mogą ubiegać się:
- stowarzyszenia zarejestrowane w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów i fundacje - mające siedzibę i działające na terenie miejscowości do 20 000 mieszkańców,
- domy kultury i biblioteki, które otrzymały co najmniej jedną dotację w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse od 2007 roku.

Termin nadsyÅ‚ania wniosków mija 14 marca 2019 r. o godzinie 12:00. Wyniki pierwszego etapu zostanÄ… opublikowane na stronie internetowej programu 25 marca br. Wnioski można skÅ‚adać elektronicznie za pomocÄ… Panelu Wnioskodawcy na stronie internetowej www.rownacszanse.pl.