013 04Mieszkańcy Nagawczyny mogą korzystać już z nowego odcinka chodnika wzdłuż drogi powiatowej Nagawczyna – Stasiówka.

W okresie wakacyjnym dotychczasowy chodnik został doprowadzony aż do końcowego przystanku MKS–u linii 4. Chodnik o szerokości 1,5 m wydłużono o kolejne 356 m. Na całej jego długości jezdnię poszerzono o 0,5 m. “W zakresie podjętej inwestycji zainstalowana została także kanalizacja deszczowa, co niewątpliwie da się odczuć w przyszłości podczas obfitych opadów. Dotychczas ulewne deszcze powodowały, że jezdnią płynęła woda zagrażając okolicznym domostwom” - mówi Starosta Powiatu Dębickiego – Władysław Bielawa.

Roboty przy budowie chodnika zostały już zakończone, ich odbiór przewidziano na 12 września br. Powiat Dębicki wydatkował na inwestycję 154 tys. zł.