Wicemarszałek konsultowała strategię innowacji z przedstawicielami powiatu dębickiego

InformacjeInne

Konsultacje społeczne Regionalnej Strategii Innowacji na lata 2021-2030 (RSI WP) zorganizował dziś w Dębicy Samorząd Województwa Podkarpackiego. W spotkaniu uczestniczyli lokalni przedsiębiorcy i samorządowcy, m.in. Piotr Chęciek, Starosta Powiatu Dębickiego. Konsultacje poprowadziła Ewa Draus, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego.

Regionalna Strategia Innowacji na lata 2021-2030 ma umożliwić m.in. wsparcie przedsiębiorców z Funduszy Europejskich dla Podkarpacia.

– Te konsultacje mają nam pokazać w jakich kierunkach przedsiębiorcy widzą swój rozwój, jakie są ich oczekiwania, aby pomoc, którą chcemy dla nich zadedykować, była dobrze przygotowana. Tylko poprzez konkretne rozmowy i współpracę możemy osiągnąć dobry i szybki efekt – mówiła wicemarszałek Draus.

Dokument pn. „Regionalna Strategia Innowacji Województwa Podkarpackiego na lata 2021-2030” dostępny jest na stronie internetowej www.rsi.podkarpackie.pl. Na powyższej stronie zamieszczane będą również informacje dotyczące dalszego przebiegu konsultacji Strategii Innowacji, w tym terminów i miejsc realizacji pozostałych spotkań konsultacyjnych.

Zgłaszanie uwag do projektu  dokumentu odbywa się także poprzez formularz dostępny pod linkiem: https://formularze.podkarpackie.pl/index.php/formularz-zglaszania-uwag-rsi. Termin do zgłaszania uwag upływa 20 września 2021 r.