Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Mieszkańcy powiatu uczcili pamięć patronki Dębicy

InformacjeKultura

Przedstawiciele Sejmu RP, samorządów ziemi dębickiej, młodzież, mundurowi i duchowni wzięli dziś udział w Obchodach Patronki Miasta św. Jadwigi. Uczestnicy wydarzenia przeszli ulicami Dębicy w uroczystym pochodzie prowadzonym przez Miejską Orkiestrę Dętą. Powiat reprezentował starosta Piotr Chęciek.

Obchody rozpoczęła msza św. w kościele pw. Świętej Jadwigi. Po nabożeństwie zebrani udali się pod pomnik Jana Pawła II, u stóp którego złożono wiązanki kwiatów. Druga część uroczystości odbyła się tuż obok ratusza, gdzie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Dębicy przedstawili część artystyczną. Następnie pod figurką św. Jadwigi Śląskiej starosta, organizatorzy wydarzenia i inni zaproszeni goście złożyli kwiaty.