VII Wojewódzki Festiwal dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną „I TY MASZ TALENT”

Informacje

Za nami kolejna, VII edycja Wojewódzkiego Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną „I TY MASZ TALENT”. Festiwal zorganizował Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy przy współudziale Powiatu Dębickiego.

Pomysłodawcą i koordynatorem przedsięwzięcia była pani Anna Chęciek - nauczyciel ZSS w Dębicy. Z uwagi na sytuację związaną z pandemią, tegoroczni uczestnicy prezentowali swoje talenty w formie nagrań audio-video.

Występy oceniało jury w składzie: pani Kinga Jurek – kierownik i choreograf  Zespołu Pieśni i Tańca „Igloopolanie” oraz pan Grzegorz Stec – nauczyciel muzyki, dyrygent Orkiestry Dętej, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Powiatu Dębickiego. Wyniki zmagań festiwalowych ogłoszono 17 grudnia 2021 roku. Doceniając zaangażowanie i ekspresję młodych wykonawców, wszystkim jednomyślnie przyznano pierwsze miejsce.

Podczas festiwalu zaprezentowali się:

• zespół „Leśna Gromadka” z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Dębicy w ścieżce poetycko-muzycznej „Leśna opowieść”,
  • uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 6 w Stalowej Woli w układzie tanecznym „Drzewo”,
  • uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 7 w Dębicy w utworach wokalnych –„Zakazany owoc”, „A Mikołaj pędzi”, „Samba na niepogodę” oraz w układzie tanecznym „Kapeluszowy taniec”,
  • zespół „Brzozowskie Sreberka” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wBrzozowie w tańcu relaksacyjnym „Aeromambero”,
  • zespół „Bystrzaki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku w piosence „Klucz wiolinowy”,
  • uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wKrośnie w wierszu „Moja piosenka II”, w utworach wokalnych „Ten sen” i „ Góry do góry” oraz w inscenizacji wokalno-ruchowej „Rozkwitały pąki białych róż”,
  • zespół „Kadr” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku w filmie „Światło miłości”,
  • uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mielcu w tańcu hip-hopowym oraz utworze wokalnym„Czekolady, ach…”,
  • chór „Karolus” z Zespołu Placówek w Lubaczowie w pastorałce „Od serca do ucha”.

Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: Natalia Barnaś, Anna Jurkiewicz, Barbara Kołodziej, Monika Król-Moździerz, Paweł Stachnik, Magdalena Przybycień, Anita Zachara-Kusek, Aneta Żądło.

Zespół Szkół Specjalnych w organizacji festiwalu wsparli: Powiat Dębicki, ADM Dębica, WODOCIĄGI DĘBICKIE, GAS TRADING Podkarpacie, Fundacja Śnieżki "TWOJA SZANSA", Danuta i Marcin Michalscy – LEWIATAN Dębica, Łukasz Obrzut – LEWIATAN Podkarpacie.

Tekst: Anita Zachara-Kusek /ZSS/

Zdjęcia: Paweł Stachnik

Uczestnicy podczas występuUczestnik festiwalu podczas występuUczestniczka festiwalu podczas występuUczestnik festiwalu podczas występu