Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Powołanie Komendanta Powiatowego PSP w Dębicy

Powołanie Komendanta Powiatowego PSP w Dębicy

Informacje

Wczoraj (16 maja br.) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy odbył się uroczysty apel z okazji powiatowych obchodów Dnia Strażaka oraz powołania st. bryg. Pawła Szkoły na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP. Wśród samorządowców gratulujących nominacji był m.in. Starosta Piotr Chęciek.

St. bryg. Paweł Szkoła służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 1997 roku jako podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej (obecnie Akademia Pożarnicza) w Warszawie. Szkołę oficerską ukończył w 2001 roku. Pełnił służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Wałbrzychu, Komendzie Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie, Komendzie Miejskiej PSP w Rzeszowie, Komendzie Powiatowej PSP w Ropczycach. Dnia 13 maja 2024 roku decyzją Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej powołany został na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Dębicy.

St. bryg. Paweł Szkoła był wielokrotnie nagradzany i odznaczany. Otrzymał: Brązowy Medal za Długoletnia Służbę, Srebrną Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju, Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa. Dnia 13 maja 2024 roku decyzją Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej powołany został na stanowisko  Komendanta Powiatowego PSP w Dębicy.