O samorządzie, edukacji i biznesie podczas gali „Działaj Lokalnie” 2022

Informacje

Tematy dotyczące wzajemnych relacji łączących biznes, samorząd i edukację, a także dyskusja o roli mediów lokalnych i działalności organizacji pozarządowych  zdominowały tegoroczną galę podsumowującą program „Działaj Lokalnie”, która odbyła się 27 września w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

We wtorkowym wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele różnych środowisk, m.in. samorządowcy z terenu powiatu dębickiego, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych. Ci ostatni odebrali symboliczne promesy w związku z realizowanymi przez nich zadaniami wspieranymi przez tegoroczną edycję programu „Działaj Lokalnie”.  Środki na realizację swoich projektów w tym roku trafiły do dziesięciu podmiotów z Pilzna (5), gminy Żyraków (3) i gminy Jodłowa (2).

Oprócz wręczenia listów i dyplomów dla zaangażowanych w działania społeczne podmiotów, a także powitania gości przez prezesa DKB – Zbigniewa Nosala, ważnym punktem spotkania było wystąpienie starosty dębickiego Piotra Chęćka, który mówił m.in. o swoich doświadczeniach i przemyśleniach w zakresie współpracy i wzajemnych relacji pomiędzy samorządem, biznesem a szeroko rozumianą edukacją, głównie zawodową. Temat szkolnictwa branżowego szczegółowo przedstawił też dyrektor ZSE – Krzysztof Górecki, gospodarz miejsca  tegorocznej gali. Na koniec wystąpił Ryszard Pajura, wydawca tygodnika „Obserwator Lokalny” z wykładem poświęconym rozwojowi prasy lokalnej w powiecie dębickim w ostatnim 30-leciu.

Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu wraz z Powiatem Dębickim oraz Zespołem Szkół Ekonomicznych w Dębicy.