Nagrody w I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Sybirakach wręczone

Kultura

Widowisko słowno-muzyczne pt. "Pisk białego orła" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Jodłowej otworzyło uroczystą Galę Finałową I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Sybirakach, która odbyła się 28 marca 2022 w Domu Kultury w Pilźnie.

Podczas spotkania laureaci konkursu otrzymali ufundowane przez Powiat Dębicki oraz sponsorów nagrody, dyplomy, a także listy gratulacyjne od Kordiana Borejki – Prezesa Zarządu Głównego Związku Sybiraków w Warszawie.

Nagrody w imieniu patrona honorowego konkursu – starosty Piotra Chęćka wręczyła Aneta Sękowska – Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego, a z ramienia Związku Sybiraków w Dębicy – Barbara Nożyńska.

W imieniu starosty dębickiego głos zabrał Przewodniczący Rady Powiatu - Michał Maziarka, który podziękował organizatorom za inicjatywę konkursu, a uczniom i ich nauczycielom – za wszechstronne przygotowanie pod kątem wiedzy historycznej.

WYNIKI KONKURSU:

Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych (kl. VI – VIII)

I miejsce: Jagoda Mosior (SP w Brzeźnicy)

II miejsce: Julia Lipińska (SP nr 5 w Dębicy(

III miejsce: Martyna Jędrzejczyk (SP nr 1 w Jodłowej)

WYRÓŻNIENIA:

Gabriela Chudy (SP nr 1 w Jodłowej)

Natalia Janiga (SP nr 1 w Jodłowej)

Julia Kucharska (SP w Brzeźnicy)

Konkurs dwuetapowy dla uczniów szkół średnich obejmujący test historyczny „Golgota Wschodu” oraz przygotowanie prezentacji multimedialnej „Znaki pamięci o Sybirakach”

I miejsce: Aleksandra Wojnarowska (LO w Pilźnie)

II miejsce: Jakub Jakubus (LO w Pilźnie)