Młodzież spróbowała sił w powiatowym konkursie języka niemieckiego

OświataInne

W pierwszych dniach grudnia Liceum Ogólnokształcące im. S. Petrycego w Pilźnie zorganizowało III edycję POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO „Einfach FIT in Deutsch“.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną przedsięwzięcie odbyło się w wersji online w formie ustnej. 50 uczniów z całego powiatu rywalizowało w 6 kategoriach – w zależności od poziomu językowego. Zawody zostały przeprowadzone w oparciu o egzaminy Instytutu Goethego, które umożliwiają zdobycie certyfikatów językowych.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, patronatem Starosty Powiatu Dębickiego Piotra Chęćka, Burmistrza Miasta Dębicy Mariusza Szewczyka oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pilzno Ewy Gołębiowskiej.

Przedsięwzięcie odbyło się we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego - Oddział Tarnów oraz Małym Centrum Bibliotecznym Instytutu Goethego w Tarnowie - Partnerem Instytutu Goethego w Krakowie.

Nagrody zostały sfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz Gminę Pilzno. Miasto Dębica oraz Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa” przekazały nagrody rzeczowe.

WYNIKI:

SZKOŁY PODSTAWOWE

Poziom A1.0
I miejsce: Jakub Chrostek (PSP Łęki Górne)
II miejsce: Oliwia Nalepa, Przemysła Kusza (PSP Łęki Górne)
Wyróżnienia: Milena Kędzior (PSP Nagoszyn), Natalia Drąg (SP Dębowa) Gabriela Paprocka (PSP Łęki Górne) Monika Szanduła (PSP Łęki Górne)

Poziom A1.1
I miejsce: Magdalena Krzysztofek (PSP Łęki Górne)
II miejsce: Emilia Ceroń (SP nr 2 w Dębicy)
III miejsce: Konrad Placek (PSP Łęki Dolne)

Poziom A1.2
I miejsce: Mateusz Wacławski (SP nr 11 Dębica)