„Kwiatek”, II LO, „Jagiełło” i „Ekonomik” ponownie wśród najlepszych szkół w Polsce!

InformacjeOświata

Cztery szkoły z powiatu dębickiego znalazły się w najbardziej prestiżowym „Rankingu Liceów i Techników 2021 PERSPEKTYWY”, który obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę i świadczy o jakości kształcenia w szkołach określonego typu.

- Serdecznie gratulujemy sukcesów. To wyróżnienie jest efektem trudnej, rzetelnej pracy naszych nauczycieli i młodzieży. Takie wyniki ogromnie cieszą i udowadniają, że warto wspierać powiatową oświatę, warto inwestować w szkoły – mówi Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

W rankingu głównym techników, uwzględniającym pół tysiąca placówek, Technikum nr 2 Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego zajęło 31. miejsce i uzyskało złotą tarczę, zaś Technikum nr 3 Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka zdobyło 227. lokatę i srebrną tarczę.

Z kolei w rankingu liceów, obejmującym 1000 szkół, II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego uplasowało się na 268. pozycji, a I Liceum Ogólnokształcące im. króla Wł. Jagiełły zajęło 434. miejsce – obie szkoły otrzymały srebrne tarcze. Natomiast brązowa tarcza przypadła w udziale III LO w ZS nr 2, które wywalczyło sobie 782. lokatę.

Przy ustalaniu miejsc w rankingu liceów kapituła wzięła pod uwagę m.in. sukcesy szkół w olimpiadach oraz wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. W przypadku szkół zawodowych – oceniono dodatkowo wyniki egzaminów zawodowych.