Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Kwalifikacja wojskowa na Podkarpaciu zakończona

Kwalifikacja wojskowa na Podkarpaciu zakończona

Dokładnie 10 718 osób stawiło się do kwalifikacji wojskowej na Podkarpaciu, która była prowadzona na terenie województwa od 1.02. do 30.04. 2024 r. Dziś wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul oraz płk Artur Chapski, szef Ośrodka Zamiejscowego w Rzeszowie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji oficjalnie zakończyli proces kwalifikacyjny. 

Finał całej procedury odbył się w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy, gdzie zlokalizowano powiatową komisję lekarską. – Dziękujemy jednostkom samorządów terytorialnych za wzorową współpracę, działania zostały zrealizowane na 5 – płk Chapski zwracał się do wojewody oraz starosty Piotra Chęćka.

Celem kwalifikacji było zbadanie zdolności do służby wojskowej poprzez jedną wojewódzką i 22 powiatowe komisje lekarskie na Podkarpaciu. 

W sumie 91 proc. spośród osób uprawnionych do kwalifikacji poddało się procedurze i aż 8 664 zbadanych uzyskało kategorię A, co oznacza zdolność do służby wojskowej. – To wynik lepszy niż rok temu – zwracał uwagę szef OZ CWCR w Rzeszowie.