Konkurs `Sketchnotka z lekcji` jako odpowiedź na zróżnicowane potrzeby uczniów

Konkurs "Sketchnotka z lekcji" jako odpowiedź na zróżnicowane potrzeby uczniów

Oświata

14 kwietnia 2022 roku został rozstrzygnięty II Wojewódzki Konkurs "Sketchnotka z lekcji", który  organizowało Liceum Ogólnokształcące w Pilźnie.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie myślenia wizualnego, jako formy wspomagania uczenia się, rozwijanie kreatywności i kompetencji kluczowych oraz podnoszenie jakości nauczania. Prace, które zostały nadesłane miały różnorodną tematykę i obejmowały całą gamę przedmiotów ogólnokształcących: język polski, historia, biologia, chemia, fizyka, geografia, matematyka, język angielski.

Uczniowie wykazali się wiedzą, pomysłowością i umiejętnością stosowania technik wizualnych, ale również innowacyjnością w podejściu do nauki. Nadesłane pracy były dopracowane graficznie, przemyślane i wykonane w różnych technikach plastycznych, a niektóre ze sporą dawką poczucia humoru.

Jury oceniało merytoryczną stronę prac, walory plastyczne i kompozycję notatek, a także ich sketchnotkowy charakter. Natalia "Jadźka" Mikołajek – specjalistka od myślenia wizualnego, facylitacji graficznej i Grafic Recording, wsparła jurorów w podjęciu decyzji.

I miejsce zajęła uczennica IX Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie Aleksandra Andrzejczyk.

II miejsce zajęła uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie Izabela Gromkiewicz.

Na III pozycji znalazła się praca Karoliny Kuś również z I LO w Brzozowie.

Nagrodę za szczególne walory plastyczne otrzymała Milena Kędra z I LO w Brzozowie.

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Dębicy, a konkurs objęty był honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Link do pełnej galerii prac:

Źródło: Liceum Ogólnokształcące w Pilźnie

Plansza informacyjnaPraca konkursowaPraca konkursowaPraca konkursowaPraca konkursowa