II Turniej Dębickich Służb Mundurowych i Samorządowców

Sport

W sobotę (3 września 2022 r.) na terenie Ośrodka Sportowo Wypoczynkowego w miejscowości Pustynia odbył się II Turniej Piłki Nożnej Dębickich Służb Mundurowych i Samorządowców.

Na oficjalnym otwarciu obecny był m. in. Marcin Warchoł – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, który objął patronat honorowy nad wydarzeniem, Mieczysław Golba senator i wiceprezes PZPN oraz Piotr Chęciek Starosta Dębicki. Imprezę zorganizowaną przez Zakład Karny w Dębicy wsparł finansowo m.in. Powiat Dębicki.

W sportowych zmaganiach udział wzięło 6 drużyn reprezentujących:  Służbę Więzienną, Policję z Dębicy i Niska, Straż Pożarną, Wojsko oraz Miasto Dębica połączone z Gminą Dębica. Zwycięstwo przypadło w udziale piłkarzom reprezentującym dębickie samorządy. Drugie miejsce zajął Zakład Karny, trzecie – Komenda Powiatowa Policji w Dębicy, czwarte miejsce piłkarze z dębickiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej, kolejne dwa miejsca 33. Batalion Lekkiej Piechoty w Dębicy oraz drużyna policjantów z Niska. Serdecznie gratulujemy!

Razem z zawodami zorganizowany został piknik rodzinny, na którym zaprezentowano pojazdy i sprzęt techniczny służb mundurowych. Można było także zobaczyć umiejętności psa specjalnego służby więziennej. Podczas meczów rodziny zawodników miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów i sponsorów.