Góra Śmierci 2022 – z okazji tegorocznych obchodów przygotowano trzy wystawy

InformacjeKultura

W najbliższą środę (27 kwietnia 2022 r.) o godzinie 10.00 odbędą się Uroczystości Patriotyczno-Religijne na Górze Śmierci. Tegoroczne obchody związane są z Miesiącem Pamięci Narodowej oraz rocznicą wyzwolenia funkcjonujących w latach 1940 – 1944 obozów pracy przymusowej w Pustkowie, które zostały zorganizowane przez hitlerowców.

Program wydarzenia:
10.00 – msza święta i Apel Pamięci,
12.00 – zwiedzanie Ekspozycji Historyczno-Dydaktycznej przy Górze Śmierci w Paszczynie i otwarcie wystaw czasowych.

W 2022 r. mija 10 lat od utworzenia Ekspozycji Historyczno-Dydaktycznej przy Górze Śmierci w Paszczynie stanowiącej integralną część Europejskiego Centrum Pamięci i Pojednania. Przy tej okazji zostaną zaprezentowane dwie fotograficzne wystawy czasowe. Pierwsza przedstawi sylwetki ponad 20 byłych więźniów obozu pracy przymusowej Pustkowa. Druga wystawa w skrócie ukaże 10 lat z działalności Ekspozycji.

Symbolicznym uzupełnieniem tych ekspozycji będzie wystawa plenerowa pt. „Polska Walcząca – Polskie Państwo Podziemne” /zapożyczona z Instytutu Pamięci Narodowej Oddziału w Rzeszowie/.

Na wydarzenie zapraszają:
Starosta Powiatu Dębickiego