Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Dziś mija 233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tak świętowali mieszkańcy powiatu

Dziś mija 233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tak świętowali mieszkańcy powiatu

Kultura

Kombatanci, służby mundurowe, osoby duchowne, parlamentarzyści, samorządowcy, rodziny z dziećmi i przedstawiciele różnych środowisk przeszli w barwnym pochodzie, który pomaszerował ulicami Dębicy z Rynku do kościoła pw. Św. Jadwigi.

Uczestnicy uroczystego wydarzenia, prowadzeni przez mażoretki i Miejską Orkiestrę Dętą w Dębicy, świętowali dziś w ten sposób 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Nie brakowało radosnych symboli narodowych: biało-czerwonych chorągiewek, kotylionów i wiatraczków, które zebranym rozdawali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy.

Po mszy św. w intencji Ojczyzny delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod figurą Matki Boskiej Niepokalanej na placu Gryfitów w Dębicy.

Wcześniej wspólny wieniec, w imieniu całej społeczności powiatu dębickiego, przy Pomniku Niepodległości w centrum miasta złożyli: starosta Piotr Chęciek, wicestarosta Adam Pieniążek, przewodniczący rady powiatowej Michał Maziarka, burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk oraz burmistrz elekt Mateusz Kutrzeba.

Wieczorem w dębickim Domu Kultury MORS odbędzie się dalsza część tegorocznych obchodów - zostanie wystawiona opera „Cud mniemany, czyli krakowiacy i górale”.