Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Dwie nowe karetki zasilą flotę pogotowia ratunkowego podstacji w Dębicy

Dwie nowe karetki zasilą flotę pogotowia ratunkowego podstacji w Dębicy

Informacje

Dwie nowe karetki zostały oficjalnie przekazane do korzystania na terenie powiatu dębickiego przez Podkarpacką Stację Pogotowia Ratunkowego. Specjalistyczne i nowoczesne pojazdy będą służyć obsługującej teren naszego powiatu podstacji PSPR Mielec.

We wtorek 31 maja 2022 odbyła się konferencja prasowa podsumowująca roczną działalność PSPR na terenie naszego powiatu. Jak podkreślił starosta dębicki Piotr Chęciek, dotychczasowa współpraca samorządu z obsługującą nasz region jednostką ratownictwa z Mielca układa się bardzo dobrze, chociaż początkowo istniały pewne wątpliwości co do sprawdzalności tego sytemu. – Wszyscy mieliśmy spore obawy, bo zmiany oznaczały, że teoretycznie nie będziemy mieli wpływu na działania pogotowia ratunkowego na naszym terenie – zauważa starosta. – Od początku jednak dyrektor Grzegorz Gałuszka zapewniał, że będzie stawiał na rozwój i – jak widać – dba, by tabor był nieustannie sprawny i niezawodny, a więc rzeczywiście realizuje swoją obietnicę.

Starosta zadeklarował też, że podejmuje działania zmierzające do przekazania na rzez PSPR Mielec działki będącej własnością powiatu, która miałaby zostać wykorzystana do celów stworzenia funkcjonalnego zaplecza – zbudowania bazy dla mieleckiej podstacji działającej w Dębicy.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowe Karetkiwnętrze karetkiStarosta ogląda karetkęKaretkaStarosta udziela wywiaduKaretkawnętrze karetkiwnętrze karetkiNowe KaretkiKonferencja prasowaDyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie i Starosta Dębicki podczas konferencjiNowe KaretkiStarosta Dębicki podczas konferencji prasowejKonferencja prasowaKonferencja prasowaKonferencja prasowaPoseł Jan Warzecha z kierownikiem pogotowia w Dębicy