Delegacja z ukraińskiego Tarnopola odebrała zebrane dary

Informacje

Deputowana Rady Miejskiej w Tarnopolu na Ukrainie Olga Szahin Ольга Шахін odebrała dziś z rąk starosty Piotr Chęciek, przewodniczącego rady Michał Maziarka oraz wicestarosty Adam Pieniążek produkty zebrane podczas ostatniej zbiórki humanitarnej prowadzonej przez dębickie starostwo oraz Radę Powiatu Dębickiego, która na poniedziałkowej sesji przekazała dodatkowe środki na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy.

Zgodnie z wcześniejszą prośbą władz Tarnopola wystosowaną do naszego samorządu wśród przekazanych materiałów przeważają środki higieniczne oraz artykuły spożywcze.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc naszym sąsiadom w tak trudnym dla nich czasie. Zbiórka dla Tarnopola była jedną z wielu od początku wojny – do tej pory w związku ze współpracą z władzami ukraińskiego miasta przekazaliśmy już kilka ładunków środków higienicznych, leków, materiałów aptecznych, żywności, ubrań i innych.

Władze powiatu zapewniły delegację naszych wschodnich sąsiadów o ciągłej gotowości do pomocy i współpracy.

zebrane daryStarości Dębiccy i delegacja z Tarnopola