Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Dębicki szpital w dobie pandemii – placówka w zeszłym roku otrzymała 7,7 mln zł wsparcia

Dębicki szpital w dobie pandemii – placówka w zeszłym roku otrzymała 7,7 mln zł wsparcia

InformacjeInne

Ponad 1,3 mln zł przekazanych przez Wojewodę Podkarpackiego wydał w roku 2020 Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy na profilaktykę oraz zwalczanie skutków COVID-19. W ciągu minionych 12 miesięcy szpital otrzymał na swoją działalność również 6,4 mln zł od Powiatu Dębickiego.

Ostatni rok upłynął pod znakiem pandemii. Dębicki szpital został zobowiązany przez Wojewodę Podkarpackiego do zapewnienia 235 miejsc dla osób chorych na COVID-19 i stanął przed niełatwym wyzwaniem przekształcenia jego systemu funkcjonowania pod kątem bezpiecznego przyjmowania i hospitalizacji pacjentów oraz organizacji pracy personelu.   

Sprostanie wymogom nie byłoby możliwe bez finansowego wsparcia placówki. Na pulę rządowych pieniędzy w wysokości 1 310 183,71 zł złożyły się cztery dotacje. W ramach tych środków szpital kupił m.in. aparat RTG, koncentratory tlenu, respiratory, pompy infuzyjne, urządzenia i środki do dezynfekcji powietrza, rękawice, maski, przyłbice oraz odzież ochronną.

Część pieniędzy wydano także na zakup hali namiotowej dla chłodni prosekcyjnej, montaż szyb w drzwiach wejściowych do sal dla pacjentów z COVID-19, przebudowę zewnętrznej instalacji tlenowej, a także wykonanie śluz dzielących oddziały szpitalne na tzw. strefy czystą i brudną. 

Natomiast 6 412 595 zł z budżetu Powiatu Dębickiego przeznaczono m.in. na: remont dróg wewnętrznych na terenie ZOZ, montaż drzwi i budowę izolatek na poszczególnych oddziałach oraz modernizację budynków na potrzeby wymogów sanitarnych.

 

FOT. Galeria zdjęć udostępniona przez ZOZ w Dębicy