Zawody w Speedcubingu w „Jagielle”

Sport

W dniach 28-29 stycznia br. na hali sportowej  I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy odbyły się pierwsze w tym roku zawody speedcubingowe polegające na układaniu kostki Rubika na czas z cyklu zawodów Cube4Fun. W turnieju uczestniczyło ponad 70 osób z całej Polski w różnym wieku, począwszy od kilkuletnich dzieci do osób dorosłych. Oficjalnego otwarcia dokonał starosta dębicki Piotr Chęciek.

Uczestnicy rywalizowali ze sobą w 9 konkurencjach: kostki 2x2x2, 4x4x4, 5x5x5, 3x3x3 jedną ręką, pyraminx, square, skewb, megaminx i oczywiście królowa tj. kostka 3x3x3. Warto dodać, że w speedcubingu nie ma podziału na kategorie wiekowe i na równi traktowani są kilkulatkowie z doświadczonymi graczami czy seniorami.

Nasz powiat  reprezentowało kilkunastu młodych i zdolnych speedcuberów. Z pośród nich na szczególne wyróżnienie zasługuje Maksymiliana Kulas, który czterokrotnie stanął na podium.

Głównym organizatorem zawodów był Cube4Fun. Wsparcie finansowe przekazał Powiat Dębicki, a organizacyjne – dyrektor I LO Wiesław Ostafin.

Wyniki z poszczególnych konkurencji:
Kostka 2x2x2 - 1. Kajetan Opach, 2. Radosław Marcinek, 3. Piotr Tokarski;
Kostka Square-1 - 1. Jakub Hamkało, 2. Maciej Spirydowicz, 3. Maksymilian Kulas;
Kostka Skweb - 1. Łukasz Burliga, 2. Maksymilian Kulas, 3. Kajetan Opach;
Kostka 4x4x4 - 1. Łukasz Burliga, 2. Gabriel Rejdych, 3. Kajetan Opach;
Kostka 5x5x5 - 1. Michał Halczuk, 2. Łukasz Burliga, 3. Karol Zakrzewski;
Kostka Pyraminx - 1. Rafał Waryszak, 2. Kajetan Opach, 3. Maksymilian Kulas;
Kostka 3x3x3 One - Handed (jedną ręką) - 1. Kajetan Opach, 2. Karol Zakrzewski, 3. Łukasz Burliga;
Kostka Megaminx - 1. Jan Zych, 2. Maksymilian Kulas, 3. Kajetan Opach;
Kostka 3x3x3 - 1. Kajetan Opach, 2. Radosław Marcinek , 3. Łukasz Burliga.

Tekst i zdjęcia udostępnione przez organizatora zawodów.