Zapraszamy na obchody 78. rocznicy akcji „Burza” i bitwy na Kałużówce

InformacjeKultura

Już w najbliższą sobotę (20 sierpnia br.) w gminie Pilzno odbędą się wydarzenia towarzyszące tegorocznym obchodom 78. rocznicy akcji „Burza” i bitwy na Kałużówce. Poprzedzą one główne uroczystości na polanie Kałużówka, zaplanowane na 28 sierpnia br. (niedziela). Serdecznie zachęcamy do udziału!

20 sierpnia br. o godz. 16.00, w Kościele OO. Karmelitów w Pilźnie, zostanie odprawiona msza św. w 78. Rocznicę walk III Zgrupowania AK Obwodu Dębica – Placówki Pilzno i Zasów. Po nabożeństwie, o godz. 17.15, przy Pomniku AK w Gołęczynie będzie można obejrzeć poruszający montaż słowno-muzyczny. Odbędzie się tutaj także ceremonia złożenia kwiatów.

Tydzień później 28 sierpnia br. o godz. 10.00, na polanie Kałużówka, rozpoczną się główne uroczystości związane z rocznicą. Pierwszym punktem wydarzenia będzie polowa msza św. przy pomniku poświęconym żołnierzom II Zgrupowania 5. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej, którzy 78 lat temu stoczyli tutaj z niemieckim okupantem największą bitwę partyzancką w Polsce południowo-wschodniej w ramach akcji „Burza”.

ZOBACZ PROGRAM OBCHODÓW

ZOBACZ PLAKAT