Remonty w szkołach średnich powiatu dębickiego

InformacjeOświata

Zespół Szkół Specjalnych przeprowadził się już we wrześniu tego roku do nowej siedziby wartej ok. 30 mln zł, ale Powiat Dębicki nie zapomina również o potrzebach pozostałych szkół, którymi zarządza. Ponad 741 tys. zł przeznaczono w ostatnich miesiącach m.in. na modernizację szkolnych elewacji, pracowni czy sanitariatów.

Jeden z większych wydatków został poniesiony na naprawę kotłów, odświeżenie sal lekcyjnych, termomodernizację ściany frontowej i wykonanie wylewki w szatni szkolnej Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy. Wydano na ten cel dokładnie 183 953,59 zł.

153 134,46 zł kosztowały natomiast remont łazienki i sali gastronomicznej oraz modernizacja i adaptacja sieci elektrycznej w dębickim Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka.

Niewiele mniej, bo 149 999,99 zł, wydano z kolei na wymianę podłogi w hali sportowej Zespołu Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy.

Kwotę 103 640,39 zł wyasygnowano na adaptacje pomieszczeń na salę lekcyjną, wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej i sufitu podwieszanego, a także na remont portalu wejściowego do II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy.

71 586 zł przeznaczono na remont pomieszczeń i ściany frontowej Centrum Kształcenia Zawodowego, 2 800 zł na renowację parkietu w Liceum Ogólnokształcącym im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie, a 541,68 zł na remont sal i gabinetu pedagoga w Zespole Szkół w Jodłowej.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy przeprowadzono wymianę gniazd w rozdzielni, modernizację sieci Wi-Fi, również naprawę i wymianę rur C.O. Pracami remontowymi objęto też szatnie, dach, monitoring, instalację elektryczną oraz elewację budynku, co kosztowało w sumie 46 697,99 zł.

22 828,44 zł wydatkowano na bieżące remonty sal, wykonanie dodatkowej kabiny prysznicowej dla młodzieży w internacie, układanie płytek, remont świetlicy i pomieszczeń na parterze internatu dębickiego Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II.

6 114,93  zł przeznaczono na remont urządzeń, malowanie i wymianę świetlików w salach lekcyjnych w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie-Osiedlu.

W planie inwestycyjnym zabezpieczono także m.in.: 276 tys. zł dla ZS nr 2 w Dębicy na prace związane z budową parkingu oraz renowacją frontowej elewacji i 157 tys. zł dla ZSZ w Pustkowie-Osiedlu na budowę parkingu.