Orszak Trzech Króli 2023. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

InformacjeKultura

Już w ten piątek - 6 stycznia 2023 r., w święto Objawienia Pańskiego - ulicami Dębicy przejdzie kolejny Orszak Trzech Króli. Tym razem barwne jasełka odbędą się pod hasłem: „Niechaj prowadzi nas gwiazda”.

Orszak o godz. 12.00 rozpocznie msza święta w kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy. Po nabożeństwie (ok. godz. 13.00) Trzej Królowie poprowadzą mieszkańców do Świętej Rodziny ulicami: Chopina, Ks. Nosala i Sobieskiego, aż do Rynku.

Na uczestników jak zwykle będą czekać korony i słodkie co nieco. Na płycie rynku stanie zagródka z uroczymi alpakami, które pod okiem ich opiekunów będzie można pogłaskać i przytulić.

Na uliczne jasełka zaprasza Starostwo Powiatowe w Dębicy. Organizację wydarzenia wspierają: Urząd Miejski, parafia pw. Matki Bożej Anielskiej oraz Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” w Dębicy.

ZOBACZ PLAKAT

ZOBACZ TRASĘ ORSZAKU