Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową 2021/2022 – nagrody rozdane!

Kultura

Zwycięzcy Powiatowego Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową otrzymali z rąk Starosty Dębickiego Piotra Chęćka, Przewodniczącego Rady Powiatu Michała Maziarki oraz ks. Piotra Grzanki Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy-Latoszynie pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Uroczystość odbyła się w środę 2 lutego w Galerii Sztuki MOK.

Do szesnastej edycji konkursu zgłoszone zostały 74 prace. Małe dzieła sztuki oceniano w dwóch kategoriach: 67 szopek w I kategorii – szopka rodzinna oraz siedem szopek w II kategorii – osoby niepełnosprawne.

Wyniki:

I miejsce – Oliwia i Oskar Ciurkot (Zespół Szkół w Latoszynie)

II miejsce – Patryk Ferenc z Rodziną (Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej)

III miejsce – Karolina i Oliwia Pawłowskie z Rodzicami (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębicy)

III miejsce – Agnieszka Szynal z Rodziną (Jodłowa)

Wyróżnienie – Hanna Bukowska (Niepubliczna Szkoła Podstawowa Weldon School w Dębicy)

Wyróżnienie – Julia Jezioro (Niepubliczna Szkoła Podstawowa Weldon School w Dębicy)

Wyróżnienie – Julia Majkowska (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy)

Wyróżnienie – Tymon i Julian Róg, Paweł Róg i Ksenia Gąsior (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3                            w Dębicy)

Wyróżnienie – Zuzanna Lesiak z Rodziną (Publiczna Szkoła Podstawowa w Łękach Dolnych)

Nagroda – Elżbieta Michoń (Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzostku)

Nagroda – Bernard Nowicki (Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzostku)

Nagroda – Teresa Babicz i Krystyna Podlasek (Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzostku)

Nagroda – Hubert Ryba (Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy)

Nagroda – Jakub Dobek (Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy)

Nagroda – Artur Wójcik (Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy)

Nagroda – Wojciech Baran (Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy)

Nagroda Publiczności – Antoni Radzik (Szkoła Podstawowa nr 12 w Dębicy)

Nagroda Publiczności – Amelia i Artur Górka (Szkoła Podstawowa w Gumniskach)

Nagroda Publiczności – Kinga Buczak z Rodzicami (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębicy)

Nagroda Starosty Powiatu Dębickiego – Aleksandra Kruszyńska z Rodziną (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębicy)

Nagroda Przewodniczącego Rady Powiatu Dębickiego – Wojciech Baran (Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy)

Nagroda Kierownika Galerii Sztuki MOK – Antoni Radzik (Szkoła Podstawowa nr 12 w Dębicy)

Nagroda Redakcji portalu debica.naszemiasto.pl – Kinga Buczak z Rodzicami (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębicy)

Nagroda Redakcji portalu debica.naszemiasto.pl – Gabriel Dejko, Ewa i Kamil (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębicy)

Nagroda Redakcji portalu debica.naszemiasto.pl – Gabriela i Adrian Lescy (Publiczna Szkoła Podstawowa nr w Dębicy)

Dla wszystkich autorów szopek bożonarodzeniowych Starosta Dębicki ufundował nagrody w formie bonów upominkowych na zakup artykułów plastycznych. Po odbiór dyplomów i nagród serdecznie zapraszamy w dniach 3 – 4 lutego br. do Galerii Sztuki MOK.

Uczestnicy podsumowania konkursu na szopkęUczestnicy podsumowania konkursu na szopkęUczestnicy podsumowania konkursu na szopkęStarosta, przewodniczący i ks. proboszczProwadząca spotkanieKs. Piotr GrzankaStarosta wręcza nagrody uczestnikom Pamiątkowe zdjęcieUczestnicy podsumowania konkursu na szopkęPamiątkowe zdjęcieKs. Piotr Grzanka wręcza nagrodę uczestniczceStarosta wręcza nagrody uczestnikom Pamiątkowe zdjęciePamiątkowe zdjęcieWręczanie nagród zwycięzcomUczestnicy podsumowania konkursu na szopkęUczestnicy podsumowania konkursu na szopkęStarosta wręcza nagrody uczestnikom Starosta wręcza nagrody uczestnikom Pamiątkowe zdjęcie