Konkurs ekologiczny `Piękne i niebezpieczne` rozstrzygnięty

Konkurs ekologiczny "Piękne i niebezpieczne" rozstrzygnięty

Oświata

Uroczyste podsumowanie konkursu „Piękne i niebezpieczne”, któremu towarzyszyła debata ekologiczna poruszająca problem inwazyjnych gatunków obcych przygotowana przez Klub Debatancki działający przy II LO w Dębicy, odbyło się w czwartek 17 listopada 2022 r.

W tegorocznym konkursie ekologicznym "Piękne i niebezpieczne" zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące i Starostwo Powiatowe w Dębicy wzięło udział aż 151 uczniów z całego powiatu: 79 osób ze szkół ponadpodstawowych ( I LO Dębica, II LO Dębica, Zespół Szkół Ekonomicznych, ZS Nr 2 im. E. Kwiatkowskiego, LO w Pilźnie, ZS Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostku) i 71 osób ze szkół podstawowych ( SP Nr 9, SP Nr 3, SP Nr 12, SP Nr 5, SP Zasów, SP Podgrodzie, SP Dobrków, SP Bobrowa).

Laureatami 3. edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego “Piękne i niebezpieczne”
zostali:
w kategorii szkół podstawowych:
I miejsce: Antonina Łuka uczennica Szkoły Podstawowej Nr 9 w Dębicy
II miejsce: Damian Prus uczeń Szkoły Podstawowej Nr 5 w Dębicy
III miejsce: Amelia Kuczyńska uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 w Dębicy
w kategorii szkół ponadpodstawowych:
I miejsce: Julia Żuber uczennica Zespołu Szkół Nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy
II miejsce: Aleksandra Sobuś uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy
III miejsce: Zuzanna Orzechowska uczennica Zespołu Szkół Centrum Kształcenia