Przechwytywanie-kopDwadzieścioro uczniów Zespołu Szkół nr 4 im. M. Kopernika w Dębicy pojedzie na staże do Schkeuditz w Niemczech. Młodzież będzie zdobywać umiejętności i wiedzę w zawodach: technik informatyk, technik spedytor, technik logistyk i technik usług fryzjerskich. Wszystko dzięki dofinansowaniu w wysokości 33 tys. euro, jakie szkoła zdobyła w ramach Programu Erasmus +.

Organizacja partnerska, która przyjmie część młodych ludzi na staże, to firma Vitalis Betreuungsgesellchaft für Modellprojekte mbH, prowadząca szkolenia dla fryzjerów i informatyków. Natomiast logistycy i spedytorzy zostaną skierowani do innych przedsiębiorstw w Schkeuditz i w Lipsku. Staże odbędą się w okresie 25.04 - 09.05.2020 r. Dzięki udziałowi w projekcie „Uczniowie Kopernika na europejskim rynku pracy - staże w Niemczech” młodzież ma podnieść poziom swoich kompetencji i umiejętności, a co za tym idzie – zwiększyć szanse na znalezienie zatrudnienia.

W celu potwierdzenia kompetencji zdobytych przez uczestników i ułatwienia ich uznawania w innych krajach zastosowany zostanie europejski system transferu osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym (ECVET). Zdobyte umiejętności zostaną potwierdzone międzynarodowym certyfikatem Europass.

er2

• 25 Sie
    Dożynki Powiatowe w Straszęcinie, godz. 15:00. All Day

• 25 Sie