rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

kr1940Nie brakowało uśmiechu, ale i wzruszeń podczas V Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Polscy Poeci dla Małych i Dużych”. Swoje umiejętności zaprezentowały w nim dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną. Nagrody dla uczestników ufundowało dębickie Starostwo Powiatowe. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Specjalnych oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy.


Konkurs odbył się 27 maja br. w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Młodzi recytatorzy występowali w czterech kategoriach wiekowych: wychowankowie przedszkoli, uczniowie klas I - III szkół podstawowych, klas IV – VII SP, uczniowie klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych.


Występy uczestników oceniało Jury w składzie: przewodnicząca - Dyrektor Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Dębicy Małgorzata Gargas oraz członkowie - Dyrektor Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Dębicy Elżbieta Kłęczek i instruktor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy Magdalena Żmuda.


O wyborze zwycięzców decydowały dobór repertuaru, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA (Fot. Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy)

  • 29 Cze
    Ogólnopolski Spływ Kajakowy "WISŁOKA 2019" - start przy tamie w Dębicy, godz. 11:00. All Day

  • 07 Lip
    V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC na stoku narciarskim w Stobiernej, godz. 10:00. All Day

  • 09 Lip
    Spotkanie dla seniorów z udziałem policjantów i ekspertów ruchu drogowego pt. „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” w Starostwie w Dębicy, ul. Parkowa 28, godz. 9:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie