rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

552-0Współpraca w zakresie sprawnego przeprowadzenia procedur związanych z uzyskaniem pozwoleń niezbędnych do rozwoju działalności Zakładu Produkcyjnego Hutchinson Dębica była tematem spotkania, które niedawno odbyło się firmie działającej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Zawadzie.

 

W rozmowach brali udział Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek, Radny Powiatowy, a zarazem były Wicestarosta Powiatu Mateusz Pasek oraz panowie Marek Koczur i Roman Materowski z zawadzkiego zakładu Hutchinsona.

 

Spotkanie zainicjowali przedstawiciele firmy, którzy chcą uruchomić kolejną inwestycję, zlokalizowaną obok już istniejącej i zatrudniającej kilkaset osób fabryki, produkującej uszczelki i elementy gumowe dla wiodących marek samochodowych. Zarówno Starosta Chęciek jak i Radny Pasek zadeklarowali pełne wsparcie i wszelką niezbędną pomoc.

 

- Tak ważna dla mieszkańców naszego powiatu, skutkująca kolejnymi miejscami pracy inwestycja, musi być traktowana priorytetowo – mówił Starosta.

 

Natomiast Radny Mateusz Pasek zwrócił uwagę że nowe przedsięwzięcie wpisuje się w specjalizację regionu, czyli motoryzację i lotnictwo, a powstały zakład przyczyni się do podniesienia jakości kadr w regionie i spadku bezrobocia, szczególnie wśród kobiet.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

  • 25 Sie
    Dożynki Powiatowe na boisku szkolnym przy Zespole Szkół w Straszęcinie, godz. 15:00. All Day

  • 25 Sie
    Koncert Zespołu DODA&VIRGIN z okazji Dożynek Powiatowych w Straszęcinie, godz. 20:00. All Day

  • 02 Wrz
    Inauguracja obchodów 120-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, msza w kościele Św. Jadwigi w Dębicy, godz. 10:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie