rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

444584-1Prawie 8 mln zł będzie kosztował kolejny etap budowy Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Parkowej w Dębicy. Starosta Piotr Chęciek oraz jego Zastępca Adam Pieniążek podpisali dziś (14 maja br.) w tej sprawie umowę z firmą KARPAT – BUD Sp. z o. o. z gminy Głogów Młp., która jest wykonawcą zadania. Przedsiębiorstwo ma na swoim koncie m.in. Podkarpackie Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze przy porcie lotniczym w Jasionce i Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. Budynek ZSS w stanie surowym zamkniętym ma stanąć do połowy grudnia bieżącego roku.


- To bezpieczny termin. Rozpoczynamy prace w sprzyjającym okresie, jest wiosna. Nie widzę zagrożeń, które mogłyby sprawić, że określony w umowie zakres prac nie zostałby wykonany w terminie – zapewniał podczas dzisiejszej konferencji prasowej Tomasz Polek, Prezes Zarządu KARPAT – BUD Sp. z o. o.


Nową siedzibę Zespołu Szkół Specjalnych zlokalizowano na działce o powierzchni 1,34 ha, sąsiadującej z Zespołem Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy. Koszt całej inwestycji oszacowano na ok. 24 mln zł. Jeszcze w grudniu ub. roku zakończono I etap przedsięwzięcia, czyli budowę fundamentów za kwotę blisko 1,3 mln zł. Kolejny etap ruszy lada dzień, ma kosztować dokładnie 7 917 000,00 zł.

 

- Zakładamy, że to co wstępnie ustaliliśmy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów uda się zrealizować. Mianowicie, że otrzymamy dofinansowanie budowy tej szkoły w wysokości 50 procent kosztów – mówił Piotr Chęciek, Starosta Powiatu Dębickiego, który wspólnie z Przewodniczącym Rady Powiatu dziękował Zarządowi i radnym poprzedniej kadencji za wniesiony wkład. – Warunki w jakich uczą się dzieci w istniejącej szkole specjalnej są bardzo złe, wymagają pilnej budowy nowej siedziby. To sprawa oczywista dla radnych minionej i obecnej kadencji – podkreślał Przewodniczący Michał Maziarka. – Cieszę się, że udało nam się wspólnie doprowadzić do opracowania projektu, który teraz będzie realizowany.

 

Dwukondygnacyjny budynek szkoły został zaprojektowany na potrzeby ponad 300 użytkowników. W otoczeniu obiektu powstaną parkingi, boisko i plac zabaw. Uczniowie będą mieć do dyspozycji m.in. salę gimnastyczną o pow. blisko 440 m kw., siłownię, sale rehabilitacyjne, sale do zajęć korekcyjnych, do hydroterapii. Również gabinety: arterapii, logopedyczny, psychologiczny. Także różnego rodzaju pracownie, m.in. poligraficzną, muzyczną, plastyczną i komputerową.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILM

  • 25 Sie
    Dożynki Powiatowe na boisku szkolnym przy Zespole Szkół w Straszęcinie, godz. 15:00. All Day

  • 25 Sie
    Koncert Zespołu DODA&VIRGIN z okazji Dożynek Powiatowych w Straszęcinie, godz. 20:00. All Day

  • 02 Wrz
    Inauguracja obchodów 120-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, msza w kościele Św. Jadwigi w Dębicy, godz. 10:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie