3 maja 2019 rynek gryfitw-31Godny i dostojny charakter miała pierwsza część powiatowych obchodów Narodowego Święta 3 Maja w Dębicy. Uroczystość na Rynku rozpoczęła się od ceremoniału patriotycznego z udziałem asysty honorowej 33. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy. Po odegraniu hymnu Polski, zgromadzeni wysłuchali okolicznościowego przemówienia gospodarza uroczystości – Starosty Powiatu Dębickiego Piotra Chęćka. Został odczytany również list nadesłany przez Ministra Obrony Narodowej. Złożono też kwiaty przy pomniku Niepodległości.

Następnie barwny korowód, prowadzony przez Miejską Orkiestrę Dętą, kompanię honorową, oddziały towarzyszące i poczty sztandarowe, udał się do dębickiego kościoła pod wezwaniem Św. Jadwigi, gdzie odprawiono mszę św. w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie, na placu Gryfitów odbył się akt zawierzenia Powiatu Dębickiego Matce Bożej Królowej Polski. Uroczystości zakończono złożeniem wieńców pod figurą Matki Boskiej Niepokalanej.

ZOBACZ FILM

• 25 Sie
    Dożynki Powiatowe na boisku szkolnym przy Zespole Szkół w Straszęcinie, godz. 15:00. All Day

• 25 Sie