05 03W ramach projektu realizowanego pod patronatem Starostwa Powiatowego i NSZZ Solidarność przez rzeszowski oddział IPN 8 kwietnia br. odbyło się seminarium zatytułowane „Zbrodnia wołyńska”. Złożone z dwóch części zajęcia – wykład oraz warsztaty dla nauczycieli poprowadzili mgr Artur Brożyniak pracownik IPN oraz dr Joanna Kordzikowska.

Projekt będzie złożony z cyklu ośmiu spotkań adresowanych głównie do nauczycieli przedmiotów humanistycznych z powiatu dębickiego. Kolejne seminaria będą poświęcone następującym zagadnieniom:
1. "Rok 1989",
2. "Losy ludności cywilnej podczas Powstania Warszawskiego",
3. "Wrzesień 1939 - wybuch II wojny światowej - dwie okupacje",
4. "Grudzień' 70",
5. "Mała Ojczyzna - Leopold Lis - Kula. Żołnierz Niepodległej",
6. "Jak uczyć o Polskim Państwie Podziemnym" (zakres zajęć obejmuje przede wszystkim historię regionu),
7. "Zbrodnia katyńska i kłamstwo katyńskie".

Kolejne spotkanie, poświęcone wydarzeniom 1989 roku, odbędzie się już w czerwcu. Pomysłodawczynią i koordynatorką projektu jest p. Aneta Kwolek – nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy.

Zapraszamy zainteresowanych!

Zdjęcia udostępnione przez Katarzynę Kyc

• 25 Sie
    Dożynki Powiatowe w Straszęcinie, godz. 15:00. All Day