53514199 2231381217113455 923582002030968832 oDo Powiatu Dębickiego trafi 132 tys. zł na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz ruchów osuwiskowych ziemi. Promesę na tę kwotę, z rąk Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, odebrał w Rzeszowie Starosta Dębicki Piotr Chęciek.

Pieniądze zostaną przeznaczone na opracowanie dokumentacji geologicznej, koniecznej do wykonania stabilizacji dwóch osuwisk wraz z odbudową dróg powiatowych: nr 2404R Połomia – Gębiczyna – Południk w Połomi (gm. Pilzno) oraz drogi nr 1311R Zalasowa – Lubcza – gr. powiatu – Dęborzyn w Zagórzu (gm. Jodłowa). Oba zadania będzie realizował Zarząd Dróg Powiatowych w Dębicy.

Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

• 09 Cze
    IV Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Dębickiego na łowiskach wędkarskich TC DĘBICA (Al. JP II w Dębicy), godz. 7:00. All Day

• 29 Cze