cegla patrycjaMieszkająca w Paszczynie 12-letnia Patrycja urodziła się z Zespołem Downa, niedoczynnością tarczycy, wrodzoną wadą serca (jest już po dwóch operacjach), a także z obustronnym zwichnięciem bioder. Na dzień dzisiejszy Patrycja nie jest w stanie samodzielnie przejść dłuższych dystansów. Dziewczynka jest już po konsultacji w Warszawie w Rehasport Clinic, lekarze są w stanie podjąć się leczenia operacyjnego. Koszt operacji dwóch bioder wynosi około 300 tysięcy złotych. Ta kwota dla rodziców dziewczynki jest niestety nieosiągalna.

Dlaczego Gorąca Cegła? Cegła symbolizuje początek stabilizacji i solidne plany. Przekazując ją z rąk do rąk, pomagamy potrzebującym w zbiórce pieniędzy. Gorąca – bo czasu zostało niedużo, aby zebrać potrzebną kwotę - cegłę musimy przekazywać szybko. Dlatego cegła dla Patrycji jest Gorącą Cegłą.

W akcję pomocy dla Patrycji z Paszczyny włączyły się władze Powiatu Dębickiego. Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek przekazał cegłę Wicestaroście Adamowi Pieniążkowi, który do akcji zachęcił Przewodniczącego Rady Powiatu Michała Maziarkę.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE JAK WŁĄCZYĆ SIĘ DO AKCJI

• 03 Maj
    Powiatowe obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja na Dębickim Rynku, godz. 10:30. All Day

• 10 Maj