rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

555888999777-53Ponad setkę prac oceniło jury XIII Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Dziś (31 stycznia br.) odbyło się uroczyste podsumowanie tej artystyczne rywalizacji. Nagrody dla uzdolnionych mieszkańców ufundował Starosta Powiatu Dębickiego. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji w Starostwie oraz Galerię Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.


Temu cyklicznemu wydarzeniu od lat przyświeca idea pielęgnowania tradycji z uwzględnieniem akcentów regionalnych jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej. W konkursie wzięli tym razem udział twórcy 50 szopek w kategorii: uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, autorzy ośmiu szopek w kategorii: osoby niepełnosprawne oraz 43 szopek w kategorii: szopka rodzinna.


Zwycięzcy przyjmowali gratulacje i nagrody z rąk przedstawicieli władz powiatowych i miejskich. Spotkanie zyskało wyjątkowy, świąteczny klimat dzięki występowi Magdaleny Pych, która zachęcała zebranych do wspólnego kolędowania.

 

ZOBACZ WYNIKI KONKURSU

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILM

  • 03 Maj
    Powiatowe obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja na Dębickim Rynku, godz. 10:30. All Day

  • 10 Maj
    Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy, godz. 9:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie