154258744-6Autostradowy Łącznik Dębica Zachód - Straszęcin został oddany do użytku. Ta wielomilionowa inwestycja Powiatu Dębickiego obejmuje m.in. powstanie nowej drogi oraz dwóch rond. Całkowita wartość zrealizowanego zadania wyniosła ponad 22 mln złotych, z czego ponad 20 mln zł stanowi dofinansowanie zewnętrzne.

Blisko 15 z ponad 20 mln zł środków zewnętrznych to dotacja w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, kwota 1,5 mln zł - pomoc z budżetu Sejmiku Wojewódzkiego, a ponad 4 mln zł - dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A. z siedzibą w Dębicy.

• 26 Mar
    Eliminacje VI Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich w sali w Starostwie Powiatowym w Dębicy, ul. Parkowa 28, godz. 8:00. 15:08 to 16:08

• 10 Kwi
    Finał VI Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, godz. 9:00. All Day