154258744-6Autostradowy Łącznik Dębica Zachód - Straszęcin został oddany do użytku. Ta wielomilionowa inwestycja Powiatu Dębickiego obejmuje m.in. powstanie nowej drogi oraz dwóch rond. Całkowita wartość zrealizowanego zadania wyniosła ponad 22 mln złotych, z czego ponad 20 mln zł stanowi dofinansowanie zewnętrzne.

Blisko 15 z ponad 20 mln zł środków zewnętrznych to dotacja w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, kwota 1,5 mln zł - pomoc z budżetu Sejmiku Wojewódzkiego, a ponad 4 mln zł - dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A. z siedzibą w Dębicy.

• 29 Cze
    Ogólnopolski Spływ Kajakowy "WISŁOKA 2019" - start przy tamie w Dębicy, godz. 11:00. All Day

• 07 Lip
    V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC na stoku narciarskim w Stobiernej, godz. 10:00. All Day